Dom i Wnętrze

Białe szafki kuchenne – sposób na małą kuchnię

Kto z nas nie marzy o przestronnej, jasnej kuchni z dużym oknem? Niestety, mieszkańcy bloków, w szczególności wznoszonych według standardów architektonicznych obowiązujących kilkadziesiąt lat temu, muszą zadowolić się małymi, często wąskimi kuchniami. Niewielki metraż i nieustawny układ znacząco ograniczają możliwości aranżacyjne. Doskonałym wyborem dla osób stojących przed wyzwaniem urządzenia niewielkiego pomieszczenia są białe szafki kuchenne.

Białe szafki kuchenne – lekkość i klasa

Ciemne, matowe i bogato zdobione meble przytłaczają aranżacje, co szczególnie niekorzystnie wpływa na funkcjonalność i estetykę małej kuchni. Znacznie lepszy efekt uzyskasz, kiedy oprzesz aranżację na jasnej zabudowie. Białe szafki kuchenne, szczególnie o połyskującym wykończeniu, wnoszą do wnętrza świeżość i lekkość. Jasne, odbijające światło powierzchnie optycznie powiększają ciasną przestrzeń. Najlepszy efekt uzyskasz, kiedy poziome krawędzie mebli podświetlisz listwami LED.

Zastanów się również nad układem mebli. Architekci zaznaczają, że w małych kuchniach najlepiej sprawdzi się zabudowa w kształcie liter L lub I.

Z czym łączyć jasne meble?

Marzysz o rustykalnej, naturalnej kuchni? A może inspiracje czerpiesz z luksusowych wnętrz glamour? Białe szafki kuchenne połączone z odpowiednimi dodatkami i materiałami zapewnią Ci pożądany efekt! Ogromną zaletą białych szafek jest ich uniwersalność. Biel pasuje do każdego wnętrza, niezależnie od dominującego w nim stylu. Neutralna barwa doskonale łączy się z innymi odcieniami, zarówno żywymi, jak i stonowanymi. Gładkie fronty stworzą doskonały duet z drewnem, marmurem, kamieniem i betonem.