Dom i Wnętrze

Czy warto postawić na matowe fronty kuchenne?

Matowe fronty kuchenne to jedna z najmodniejszych propozycji ostatnich czasów. Trzeba przyznać, że rozwiązanie, które naprawdę warte jest uwagi. Kto może pomyśleć o takich meblach? Oto kilka wskazówek, które warto wykorzystać, jeżeli ktoś planuje zakup takiego kompletu mebli.

Jasne i ciemne matowe fronty kuchenne

Szafki z tego typu frontami kuchennymi występują w jasnych i ciemnych kolorach. Ogromne zróżnicowanie, które stanowi pokusę dla tych wszystkich osób, stawiających nie tylko na estetykę, ale również na funkcjonalność. Jest to doskonała propozycja dla osób, które mają dużą kuchnię lub też małą, ale doskonale oświetloną. W małych pomieszczeniach, gdzie dostęp do światła dziennego i naturalnego jest ograniczony, jest miejscem, gdzie szafki z matowymi frontami się NIE sprawdzą. W takim miejscu lepiej pomyśleć o lakierowanych frontach kuchennych, które pomagają odbijać światło. 

Uniwersalne meble do kuchni

Decydując się na matowe fronty kuchenne, należy wiedzieć, iż najlepiej postawić na naturalne drewno lub materiał, przypominający drewno w odbiorze. Tego typu szafki kuchenne dostępne są w kolorach klasycznych. W szczególności, jeżeli chodzi o biel, która prezentuje się zawsze doskonale. Aczkolwiek, społeczeństwo coraz odważniej stawia na ciemne kolory. Czarny to jeden z najbardziej popularnych kolorów. Chociaż nie można powiedzieć, że matowy granatowy jest czymś złym. Też pięknie się prezentuje. Warto jednak pomyśleć o tym, aby dla przeciwwagi wybrać np. jasny kolor ścian w kuchni.