Jak wykorzystać letnie warzywa i owoce w kuchni?

Lato w pełni – to najlepszy czas na wykorzystanie różnorodności warzyw i owoców, dostępnych na straganach czy w sklepach warzywnych. Nie trzeba wiele, aby ze znanych i cenionych warzyw stworzyć wyjątkowe dania. Jak wykorzystać lato w kuchni? Na jakie przepisy stawiać?

Smaczne i aromatyczne, letnie dania!

Papryki, cukinie, pomidory, kalafiory, cebula – tego w czasie lata mamy pod dostatkiem. Czemu więc nie wykorzystać dostępnych (i tanich!) produktów, do tworzenia wartościowych posiłków latem? Proste i szybkie danie to przede wszystkim leczo – możemy przygotować je zarówno w wersji wegetariańskiej, jak i z wybranym mięsem. Inną propozycją są faszerowane papryki, które można podać w sosie pomidorowym.

Domowe wypieki w czasie lata

W okresie lata warto skorzystać z różnorodności i dostępności owoców i wykorzystać je w domowych wypiekach. Brownie z malinami to szybkie i proste ciasto, które ucieszy zarówno najmłodszych, jak i starszych. Dodatek malin w cieście nadaje wypiekom subtelnej cierpkości i przełamuje silną słodycz. Maliny warto też wykorzystać w ciastach drożdżowych – ciasta takie kojarzą się z latem, doskonale sprawdzają się podczas wizyt znajomych i… szybko znikają ze stołu! Dobrym pomysłem na domowe słodkości są również tarty – spód do tarty można kupić w formie gotowej. Ciasto warto uzupełnić serkiem mascarpone oraz słodkimi owocami – truskawkami, borówkami.

Nie zapominaj o letnich przetworach!

Niskie ceny owoców i warzyw oraz pełnia sezonu zachęcają do tworzenia letnich przetworów. W Polsce najchętniej wybieranymi są truskawki, z których w kilka chwil stworzyć można przepyszne, domowe dżemy. Chętnie tworzone są też konfitury, głównie z wiśni, ale i śliwek. Dobrym pomysłem jest zakupienie kilkunastu kilogramów pomidorów i wykonanie aromatycznych przecierów i sosów. W trakcie jesieni i zimy pozwolą one na tworzenie pysznych zup pomidorowych czy też wspaniałego spaghetti.

 

https://signwise.pl https://beesafe.pl/porady/czechy-samochodem/ Jak zrobić stolik na laptopa LATINA NOTODO