Zdrowie i Uroda

Laserowe odmładzanie twarzy – jak odmłodzić skórę jesienią?

Jesień to dobry czas, by poświęcić skórze więcej uwagi. Po słonecznym lecie sprawdzi się m.in. laserowe odmładzanie twarzy. Poznaj zalety tego zabiegu.

Jak odmłodzić skórę twarzy jesienią? Pomyśl o laserowym odmładzaniu

Jesień to dobry moment, aby poświęcić swojej skórze więcej uwagi. Po słonecznym lecie potrzebuje ona intensywnej regeneracji. Warto w tym czasie odwiedzić klinikę medycyny estetycznej i skorzystać z profesjonalnych zabiegów. Jesienią można wykonać, m.in. laserowe odmładzanie twarzy, które pomaga w pozbywaniu się drobnych zmarszczek i przebarwień.

Dlaczego kondycja skóry pogarsza się jesienią?

Okres jesieni to trudny czas dla naszej cery. Po ciepłym lecie przychodzi chłodna i wilgotna pora roku, która również nie pozostaje bez wpływu dla stanu skóry. Jesień to dobry moment na rozprawienie się z problemami cery, które pojawiły się po wakacjach oraz wzmocnienie jej kondycji przed nadchodzącą zimą. Intensywne nasłonecznienie i wystawienie skóry na działanie promieniowania UV może przyczynić się do: pogrubienia warstwy rogowej naskórka, utraty jędrności, pogłębienia zmarszczek, rozszerzonych naczynek, suchości, przebarwień. O tej porze roku warto więc postawić na intensywną regenerację skóry, którą jednak trudno jest osiągnąć domowymi sposobami. Eksperci z Kliniki Estell w Domu Mody Klif w Warszawie polecają w tym okresie zwłaszcza zabiegi laserowe.

Laserowe odmładzanie twarzy – niezawodny sposób na regenerację skóry jesienią

Zabieg z użyciem lasera poprzedzony jest konsultacją, podczas której specjalista musi omówić z Pacjentem przebieg procedury, przedstawić możliwe efekty oraz wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Jeśli lekarz nie stwierdzi żadnych powodów do przełożenia zabiegu, może on zostać przeprowadzony jeszcze tego samego dnia.

Przed zastosowaniem lasera skóra jest oczyszczana, dezynfekowana i ewentualnie znieczulana (jeśli Pacjent ma niski próg bólu). Po ustawieniu odpowiednich parametrów urządzenia lekarz przystępuje do właściwego etapu laserowego odmładzania twarzy. Wiązki światła wnikają w skórę na określoną głębokość, tworząc siatkę mikrouszkodzeń, pobudzających naturalne procesy naprawcze, w tym przebudowę kolagenu.

Bezpośrednio po zastosowaniu lasera skóra może być napięta, zaczerwieniona i obrzęknięta. Niektóre lasery powodują też łuszczenie się naskórka po kilku dniach. Skóra staje się wrażliwa na działanie promieniowania słonecznego, dlatego przez kilka tygodni należy unikać słońca (co jesienią nie jest trudne) i solarium oraz stosować kremy z filtrem UV (tak, nawet jesienią i zimą). Dla uzyskania optymalnych efektów konieczna jest seria zabiegów, dlatego najlepiej jest zrezygnować z opalania skóry przez cały ten okres

Zalety odmładzania skóry laserem

Największą zaletą laseroterapii jest szeroki zakres działania. Dzięki odmładzaniu twarzy tą metodą można pozbyć się takich problemów, jak: zmarszczki, worki pod oczami, rozszerzone pory, zaskórniki, przebarwienia, a nawet blizny po trądziku. Już po kilku sesjach można zauważyć wyraźne odmłodzenie skóry. Laserowe odmładzanie twarzy można również zastosować w celach profilaktycznych – aby wzmocnić skórę i oddalić w czasie pojawienie się pierwszych zmarszczek.

Indywidualnie dobrany zabieg laserowy stanowi mało inwazyjną i bezpieczną terapię odmładzającą – bez rekonwalescencji i ryzyka pojawienia się skutków ubocznych. Często nie wymaga nawet znieczulenia. Działanie lasera opiera się na pobudzaniu procesów regeneracyjnych w skórze, czego efektem jest naturalne odmłodzenie twarzy.

Zabiegi laserowe powinny być wykonywane przez doświadczonych specjalistów. Dlatego najlepiej wybrać się do sprawdzonej kliniki medycyny estetycznej. Więcej informacji znajdziesz na stronie Find Beauty Expert.