Dom i Wnętrze

Okna do klasycznych rezydencji – element, który nadaje splendoru!

Klasyczne rezydencje, dworki czy wille posiadają swój niepowtarzalny styl i urok – aby prezentowały się one doskonale zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, konieczne są odpowiednie detale. Okna do klasycznych rezydencji powinny być dopasowane z olbrzymią uwagą i precyzją. W ten sposób uda się zaprojektować wyjątkową bryłę domu, który przyciąga wzrok.

Jakie powinny być okna do klasycznych rezydencji?

Eleganckie rezydencje zaskakują detalami: najczęściej posiadają one podwyższone pomieszczenia, jak również zdobienia w formie kamiennych czy drewnianych posadzek, eleganckich ścian. Takie wnętrza warto odpowiednio doświetlić naturalnym światłem, aby wydobyć z nich pełen potencjał. Okna do klasycznych rezydencji powinny być wysokie i obszerne, aby wpuszczały jak najwięcej światła i pozwalały na podziwianie otoczenia zieleni wokół rezydencji.

Okna do klasycznych rezydencji powinny mieć mocno wyprofilowane ramy – takie wzornictwo nawiązuje do stylu secesji i klasycyzmu, pozwala na zwrócenie uwagi na ten prozaiczny z pozoru element konstrukcji domu. Nie bez znaczenia jest też kolor – w klasycznych rezydencjach najczęściej stosowane są okna z białymi ramami. Warto jednak pamiętać o tym, że świetną alternatywą okażą się okna drewniane, szczególnie w przypadku wiejskich dworków.

Okna do klasycznych rezydencji ze szprosami i zaokrągleniami

Prostym sposobem na to, aby okna do klasycznych rezydencji zwracały uwagę, jest wykorzystanie szprosów. Dzisiaj pełnią one rolę dekoracyjną (dawniej stanowiły element konstrukcyjny), rewelacyjnie wpiszą się w stylistykę eleganckiej rezydencji i przyciągnąć wzrok. Niezwykle wyglądają również zaokrąglone okna – tworzy się je na zamówienie, a ich niebanalny wygląd doskonale uzupełnia przestrzeń. Warto wspomnieć o tym, że nowoczesne okna do klasycznych rezydencji spełniają wszelkie normy związane z termoizolacją.

 

 

live url live url live url