Dom i Wnętrze

Okna drewniane czy plastikowe – o czym należy pamiętać podczas zakupu?

Naturalne okna drewniane czy plastikowe wysokiej jakości okna – jak powinna brzmieć odpowiedź na tego typu pytanie? Wszystko zależne jest od naszych potrzeb. Nie łatwo jest wybrać stolarkę okienną dla domu, a nawet dla swojej firmy.

Dobre okna dla wszystkich

Okna drewniane czy plastikowe – jeżeli weźmie się pod uwagę te same rodzaje szyb, czy też okucia, to można powiedzieć, że jedna i druga propozycja wydaje się sensowna. Drewno i plastik to równie dobre materiały na profile okienne, idealnie sprawdzające się podczas różnych sytuacji. Naturalne drewno wybierane jest na ogół przez osoby, które mają nieco większe wymagania estetyczne, jeżeli chodzi o całościową elewację budynku. Plastik to okna zdecydowanie tańsze, które można otrzymać w różnych odcieniach kolorystycznych. Można je otrzymać w zwykłej wersji, jak również jeżeli chodzi o drzwi tarasowe. Osoby zainteresowane większymi przeszkleniami muszą zdecydować się na aluminium. 

Okna drewniane czy plastikowe – produkt dobry na wiele lat

Patrząc na dostępną stolarkę okienną w salonach musimy zwrócić uwagę na wentylację grawitacyjną. Jeden z tych wskaźników, który z góry ma określoną normę. Przyjmuje się, że wentylacja grawitacyjna powinna zostać ustawiona na poziomie minimum 0,3. Jeżeli współczynnik infiltracji jest niższy, to warto pomyśleć o innych oknach. Ważne jest, aby ten współczynnik został jawnie określony, dzięki czemu będziemy wiedzieli, czy otrzymujemy okna na których naprawdę nam zależy. Okna w każdym domu i w firmie muszą być odpowiednio szczelne. 

 

live url live url https://4sch.pl/ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-designu-i-wydajnosci/