Podstawowe wyposażenia dla konia: derka polarowa

Nauka jeździectwa składa się nie tylko z opanowania samej jazdy, ale również zdobycia umiejętności zajmowania się koniem. Każdy jeździec powinien umieć zadbać o bezpieczeństwo, komfort i higienę zwierzęcia. Dzisiaj przychodzimy z pomocą wszystkim początkującym miłośnikom jeździectwa zapoznającym się z podstawowymi akcesoriami dla konia. Czym jest derka polarowa – jeden z podstawowych elementów wyposażenia zwierzęcia? Sprawdź!

Derka polarowa dla większego komfortu konia

Derka polarowa jest elementem chroniącym konia przed czynnikami zewnętrznymi, przede wszystkim chłodem, wilgocią i owadami. Jest to rodzaj okrycia wierzchniego, które zakłada się na grzbiet i zad konia, czasami również szyję i pierś. Modele proponowane przez uznanych producentów często wyposażone są w pasy krzyżowe znajdujące się pod brzuchem, paski pod ogon oraz klamry na klatce piersiowej. Dzięki takiej konstrukcji derka nie zmienia swojego położenia, kiedy zwierzę jest w ruchu. W sklepach z profesjonalnym sprzętem jeździeckim znajdziemy derki wykonane z różnych materiałów: grubego, doskonale odprowadzającego wilgoć polaru, lekkiego ortalionu i bawełny. Każda z tkanin charakteryzuje się innymi właściwościami. Dostępne modele dzielą się więc na kilka typów: derki stajenne, przeciwdeszczowe (padokowe), padokowe z wypełnieniem, osuszające, siatkowe chroniące przed insektami oraz magnetyczne o działaniu terapeutycznym.

Funkcje derki

Derki zakładane są koniom przebywającym w stajni lub na zewnątrz, aby zapewnić im optymalny komfort cieplny w chłodniejsze dni. Ciepłe, polarowe modele doskonale izolują od chłodu, odprowadzają wilgoć, zapewniają odpowiednią termoregulację. Ponadto, derka okazuje się nieoceniona podczas osuszania zwierzęcia po intensywnym treningu.

meble na taras sklep internetowy komplet ogrodowy z technorattanu parasole ogrodowe metalowe