Ciekawe

Sklep jeździecki: w poszukiwaniu najlepszego kasku

Każda osoba zaczynająca swoją przygodę z jeździectwem powinna odwiedzić sklep jeździecki. Dobrze wyposażone salony oferują szereg produktów zwiększających komfort i bezpieczeństwo jazdy. Najważniejszym elementem stroju jeździeckiego, zarówno profesjonalisty, jak i amatora, jest kask chroniący głowę przed groźnymi skutkami upadku czy bliższego kontaktu z gałęziami drzew podczas jazdy w terenie. Co warto wiedzieć o kaskach jeździeckich? Sprawdź!

Profesjonalny sklep jeździecki – kask podstawowym zabezpieczeniem

Cenione, dobrze wyposażone punkty (takiej jak sklep jeździecki Equishop) oferują zawodowcom i amatorom wysokiej jakości akcesoria poprawiające komfort jazdy i zapewniające bezpieczeństwo. Wśród dostępnych nakryć głowy znajdziesz kaski i toczki. Znacznie lepiej niż ozdobny, wykonany z włókna szklanego toczek sprawdzi się solidny kask.

Nowoczesne kaski mają twardą, ale jednocześnie lekką skorupę (najczęściej wykonaną z poliwęglanu). Wnętrza kasków wyściełane są gąbczastymi, wymiennymi wkładami, które zwiększają amortyzację oraz wchłaniają pot. Ważne jest, aby wybrany model wyposażony był w system wentylacji zapobiegający przegrzewaniu się głowy w czasie gorących dni. Kaski, podobnie jak ubrania, produkowane są w kilku rozmiarach – S, M i L. Jeszcze lepsze dopasowanie zapewniają pokrętła regulacyjne i kilkustopniowe zapięcie.

Pewność w każdej sytuacji

Od kasku często zależy zdrowie, a nawet życie. W kwestii jakości nakrycia głowy nie można iść na kompromisy. Kupuj wyłącznie sprawdzone, atestowane kaski w profesjonalnych sklepach jeździeckich.  Pamiętaj o tym, że raz uszkodzony kask traci swoje właściwości.