Dom i Wnętrze

Solidny stojak pod parasol ogrodowy

Nie zapominajmy o tym, aby zapewnić sobie odpowiednią ilość cienia na tarasie. W szczególności, jeżeli cała przestrzeń jest mocno nasłoneczniona. Przydać się może nam parasol oraz stojak pod parasol ogrodowy.

Dobry parasol na ogród

Zanim wybierzemy stojak pod parasol ogrodowy, wybierzmy sam parasol. Niektóre parasole oferowane są w komplecie ze stojakiem, ale nie jest to często stosowana praktyka. Wielu sprzedawców sprzedaje je osobno. Który parasol będzie najlepszy? Ten, który na pewno zmieści się na naszym tarasie/balkonie. Każdy z nas ma do wyboru zupełnie inną przestrzeń, którą należy uwzględnić podczas wyboru parasola. Nawet najbardziej imponujących rozmiarów parasol nie będzie dobrze sprawował się na naszym ogrodzie, jeżeli nie będziemy mogli go rozłożyć w odpowiedni sposób.

Odpowiedni stojak pod parasol ogrodowy

Jeżeli parasol ma w zestawie dobry stojak, to nie musimy się niczym przejmować. Dobrze, jeżeli producent zadba o obecność takiego przedmiotu. Aczkolwiek musimy zdawać sobie sprawę z tego, że nie każdy taki stojak będzie zapewniał solidne podparcie naszemu parasolowi. Dlatego też tak dużo osób poleca betonowe podstawy. Może i fakt są one ciężkie, ale trzeba przyznać, że bardzo mocne. Do przesunięcia takiej podstawy potrzebne są minimum dwie osoby. Warto więc w pierwszej kolejności wybrać takie miejsce, aby mieć pewność, że nigdzie często całej konstrukcji nie będziemy musieli przesuwać zbyt często. Stojak jest koniecznością, jeżeli chcemy, aby parasol pewnie stał w jednym miejscu.