Motoryzacja

Ubezpieczenie szkolne – NNW dla ucznia i przedszkolaka

Podczas pierwszej wywiadówki w nowym roku szkolnym wychowawca proponuje rodzicom zbiorowe ubezpieczenie szkolne. Wbrew pozorom, rodzic nie musi skorzystać z oferty placówki. Swoje dziecko każdy może ubezpieczyć na własną rękę, wybierając polisę dostosowaną do indywidualnych potrzeb. W jakich sytuacjach chroni polisa szkolna? Czy warto się na nią zdecydować? Sprawdź!

Ubezpieczenie szkolne – najważniejsze informacje

Polisa stworzona z myślą o uczniach zapewnia kompleksową ochronę. Dzięki niej możesz otrzymać wsparcie finansowe na leczenie dziecka, które doznało uszczerbku na zdrowiu lub uszkodzenia ciała na skutek nieszczęśliwego wypadku, wsparcie psychologiczne, profesjonalną pomoc w przypadku uprowadzenia lub zaginięcia ubezpieczonego dziecka oraz w razie jego śmierci. Rodzice mogą wnioskować również o środki na rehabilitację, pobyt w specjalistycznej placówce czy  zakup leków.

Wydaje Ci się, że ubezpieczenie szkolne obowiązuje tylko podczas godzin, które dziecko spędza w szkole? Nic bardziej mylnego! Ochrona w ramach polisy jest aktywna przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Umowa z ubezpieczycielem podpisywana jest na rok.  Przez cały ten okres Twoje dziecko jest chronione, niezależnie od tego, gdzie przebywa.

Czy warto?

Niestety, nieszczęśliwy wypadek może przytrafić się każdemu. Czasami chwila nieuwagi albo zrządzenie losu mogą odmienić życie dziecka. Dobre ubezpieczenie szkolne może zminimalizować skutki nieprzewidzianych zdarzeń. Warto pamiętać, że wysokość składki za ubezpieczenie szkolne jest niewielka, a korzyści płynące z ochrony – nieocenione.

 

 

Ubezpieczenie szkolne – NNW dla ucznia i przedszkolaka