Dom i Wnętrze

Jakie modne meble tarasowe 2023 wybrać?

Modne meble tarasowe 2023 łączą niebanalny design, jak również świetne parametry techniczne. Które z propozycji najlepiej sprawdza się w naszym ogrodzie? Warto przyjrzeć się im z bliska!

Modne meble tarasowe 2023 – leżanki ogrodowe

Lekkie i funkcjonalne leżanki ogrodowe to jedne z najchętniej wybieranych elementów meblowych na tarasy, ale też do ogrodów czy na werandy. Te modne meble tarasowe 2023 tworzone są zarówno z technorattanu, jak i tworzyw takich jak siatki polietylenowe. W obu przypadkach ich stelaże wykonywane są z lekkiego aluminium malowanego proszkowo. Leżanki ogrodowe posiadają regulowane zagłówki, których pozycję ustala użytkownik. Dodatkowo wiele modeli posiada dodatkowe kółka, które pozwolą na wygodne przesuwanie mebla z miejsca na miejsce. Leżanka może być uzupełniona minimalistycznym stolikiem kawowym.

Komplety modułowe – modne meble tarasowe 2023

Meble modułowe to prawdziwa rewolucja w kwestii aranżowania przestrzeni tarasowej. Są to modne meble tarasowe 2023, które pozwolą na kreatywne podejście do miejsca wypoczynkowego. Meble modułowe to komplety składające się z kilku elementów: elementy te mogą być łączone lub wykorzystywane oddzielnie, dzięki czemu przestrzeń tarasowa elastycznie dopasowana jest do aktualnych potrzeb. Elementy modułowe łączone są przy pomocy niewielkich złączek.

Modne meble tarasowe 2023 z naturalnym drewnem

Nie trzeba wiele, by klasyczne meble ogrodowe zmieniły się nie do poznania. Projektanci proponują meble z wykorzystaniem naturalnego drewna egzotycznego, co nadaje kolekcjom niebanalnej oprawy. Drewno wykorzystywane w produkcji mebli to najczęściej egzotyczne drewno eukaliptusowe oraz drewno tekowe. Drewno może posłużyć do wykonania blatu eleganckiego stołu, jak również jako element dekoracyjny podłokietnikach foteli. Ciekawym zastosowaniem drewna w przypadku mebli tarasowych są przedłużone, wysuwane stoliki w kolekcjach modułowych.