Dom i Wnętrze

Nowoczesne kuchnie – jak je zaprojektować?

Nie ma wątpliwości, że nowoczesne kuchnie to jeden z najchętniej wykorzystywanych trendów w aranżacji tego konkretnego pomieszczenia. W sieci, jak również w magazynach branżowych, znajdziemy wiele interesujących inspiracji i porad, jak zaprojektować taką przestrzeń. Jakimi cechami odznaczają się nowoczesne kuchnie? Jakie meble do nowoczesnych kuchni wybrać?

Kuchnia nowoczesna – odpowiednia do mniejszych i większych wnętrz

Nowoczesne aranżacje kuchni sprawdzają się zarówno w klasycznych wnętrzach, jak i w formie otwartych aneksów. Olbrzymia różnorodność kolekcji meblowych oraz wariantów kolorystycznych pozwolą na wykreowanie wnętrza doskonale wpisującego się w określone oczekiwania. Nowoczesne kuchnie zachwycają ponadczasowym minimalizmem oraz możliwością dobierania do nich zróżnicowanych dodatków. Warto także wspomnieć, że kuchnia nowoczesna łączy wiele funkcji: to miejsce, gdzie przygotowujemy posiłki, ale też nierzadko przestrzeń, gdzie wspólnie z domownikami możemy napić się kawy czy herbaty.

Jakie meble do nowoczesnej kuchni wybrać?

Kolekcje meblowe dedykowane do nowoczesnych kuchni odznaczają się przede wszystkim gładkimi frontami, wykończonymi zarówno w połysku, jak i w macie. Warto zwrócić uwagę na tworzywa i materiały: kuchnie takie tworzone są z płyt meblowych oraz płyt MDF o różnej grubości. Płyty zabezpiecza się przed działaniem wilgoci, a ich wierzch pokrywa się laminatami i okleinami. Meble nowoczesne tworzą gładką zabudowę – to zasługa braku klasycznych uchwytów. Zamiast nich stosowane są systemy otwierające oraz głębokie frezy. Atutem są też markowe akcesoria, takie jak prowadnice kulkowe.

Warto również pamiętać o blacie. Powinien być on dopasowany estetycznie do mebli, ale też wykonany z trwałego materiału. Współcześnie w nowoczesnych kuchniach stosowane są blaty z litego drewna oraz naturalnego kamienia.